Barcelona Sehri Ispanyolca Dil Okulu

barcelona1Ispanya’nin Katalonya özerk bölgesinin baskentidir. Ayrica Gaudi’nin basini çektigi modernizm akimiyla planlanmis, 1900’lerden kalma çok güzel izgara planli modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygin dil Katalanca’dir.

Katalan Bölgesinin baskenti konumundaki Barselona, tarihi, sanati, mimarisi, eglencesi ile unutulmaz bir kent Barselona’nin geçmisinin Ispanya’dan daha eski olmasi ilginçtir. 9.Yüzyilda Katalan bir asilzade aile tarafindan kurulmustur.

Kentin simgesi Sagrada Familia Kilisesinin yapimina 1882 yilinda mimar Villar baslamistir. Bir yil sonra mimar Antonio Gaudi devraldi. Gaudi’nin ömrü ancak kilisenin ön cephesi ve planlanan onsekiz kuleden sekizini tamamlamak için yetti. Gotik tarzin örnegi olan ünlü kilise hala tamamlanamadigi için ’Bitmeyen Kilise’olarakta binilir.

Istanbul’da Istiklal Caddesi neyse Barselona’da 2 km’ye yaklasan uzunlugu ile La Ramblas odur. Kafeler, müzeler, alisveris merkezleri, sokak müzisyenleri ve akrobatlari ile çok hareketli bir caddedir.

Kente damgasini vuran yerlerden biriside Akdeniz’in en hareketli limani olan Barselona Limanidir. Bu limana yilda 700.000’den fazla gemi ugradigi söylenir. Limana çikan ana yollarindan biri sizi ünlü kasif Christopher Columbus’un heykeline götürür.

Picasso 1985-1900 yillarinda Barselona’da yasamistir ve 1900 yilinda ayrildigi Barselona’ya 1901 yilinda dönen Picasso 1904 yilina kadar tekrar Barselona’da yasamis ve Mavi Dönemim dedigi ürünlerini yaratmis fakat 1904 yilindan sonra Fransa’ya yerlesmistir.

1973 yilinda Fransa’da ölmüstür. Museo Picasso, 1981 yilinda esinin de Picasso’nun yaptigi seramik çalismalarini bagislamasiyla bugünkü halini almistir. Ünlü ressamin 2,500’den fazla eserini bu sehirde özellikle de Museo Picasso’da görmeniz mümkündür.

Ispanya’nin Barcelona sehrindeki en iyi dil okullari yurtdisindan binlerce ögrenciye heryil ispanyolca kursu düzenlemektedir.

  • Enforex

  • Don Quijote

Barcelona Sehrinden Manzaralar

Barcelona

Ispanya’nin Farkli Bölgelerindeki Ispanyolca Dil Okullari