Madrid Şehri İspanyolca Dil Okulu

Madrid, hiç uyumayan şehir ’’Madrid entrar y salir’’ sözü herkesçe bilinir ve ’’Herkes Madrid’e gelir ve gider’’ anlamına gelir. İspanyollar buraya ya çok çalışmak ya da eğlenmek için gelir ve sonra memleketlerine dönerler. Biz de eğlenmek için bu şehre gelenler ve dönenlerdeniz.

Madrid’de bulmanız gereken nokta Puerta del Sol. Burası madrid’lilerin buluşma noktası kabul ediliyor. Nerdeyse bütün caddeler bu meydan da kesişiyor ve merkezden çıkan tüm anayollar ’’Sıfır Kilometre’’ olarak gösterilen ( saat kulesinin altında bunu gösteren metal bir plaket var) Puerta del Sol’dan başlanarak ölçülüyor.

Sol’ün tüm koşuşturmasını karşıdan, madrano (bir tür çilek ağacı) ağacına yaslanan bir ayıyı tasvir eden Madrid’in simgesi olan ayı heykeli seyrediyor. İspanya’nın ünlü sherry markalarından birinin işareti olan Tio Pepe ise Madrid’in gayri resmi simgesi. Onuda Sol meydanın da görebilirsiniz.

Madrid şehrinde sayısız İspanyolca dil eğitimi veren okul bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan şehir eğitim kampüsü niteliğindedir.

  • Enforex

  • Don Quijote

Madrid Şehrinden Manzaralar

Madrid

İspanya’nın Farklı Bölgelerindeki İspanyolca Dil Okulları