Madrid Sehri Ispanyolca Dil Okulu

Madrid, hiç uyumayan sehir ’’Madrid entrar y salir’’ sözü herkesçe bilinir ve ’’Herkes Madrid’e gelir ve gider’’ anlamina gelir. Ispanyollar buraya ya çok çalismak ya da eglenmek için gelir ve sonra memleketlerine dönerler. Biz de eglenmek için bu sehre gelenler ve dönenlerdeniz.

Madrid’de bulmaniz gereken nokta Puerta del Sol. Burasi madrid’lilerin bulusma noktasi kabul ediliyor. Nerdeyse bütün caddeler bu meydan da kesisiyor ve merkezden çikan tüm anayollar ’’Sifir Kilometre’’ olarak gösterilen ( saat kulesinin altinda bunu gösteren metal bir plaket var) Puerta del Sol’dan baslanarak ölçülüyor.

Sol’ün tüm kosusturmasini karsidan, madrano (bir tür çilek agaci) agacina yaslanan bir ayiyi tasvir eden Madrid’in simgesi olan ayi heykeli seyrediyor. Ispanya’nin ünlü sherry markalarindan birinin isareti olan Tio Pepe ise Madrid’in gayri resmi simgesi. Onuda Sol meydanin da görebilirsiniz.

Madrid sehrinde sayisiz Ispanyolca dil egitimi veren okul bulunmaktadir. Dünyanin dört bir yanindan gelen binlerce ögrenciye ev sahipligi yapan sehir egitim kampüsü niteligindedir.

  • Enforex

  • Don Quijote

Madrid Sehrinden Manzaralar

Madrid

Ispanya’nin Farkli Bölgelerindeki Ispanyolca Dil Okullari