Sevilla Sehri Ispanyolca Dil Okulu

28 Mart’ta paskalya baslayinca Sevilla tam bir masal sehrine dönüsür. Binlerce çiçekle süslü dev Hz. Isa Hz. Meryem figürleri Ku Klux Klan kiyafetliler geçer caddelerden. Sekiz gün boyunca unutulmaz bir sölen yasanir. Caddelerindeki portakal limon agaçlari çiçeklenir tüm kenti basdöndürücü güzelikte bir koku kaplar.

"Endülüs beyaz bir güvercin Sevilla o güvercinin gerdanligindaki en piriltili inci" demis 11. yüzyilda Kurtuba’li (Cordoba) bilge sair düsünür Ibn-i Hazm. Mitolojik kahraman Herkül’ün MÖ 6’inci yüzyilda kurdugu iddia edilen sehre Romalilarin Betis Endülüs Emevilerinin Vadi i Kebir adini verdikleri Guadalquivir Irmagi hayat veriyor. Iber Yarimadasi’nin en bereketli topraklariyla bu güzelim sehir kimleri cezbetmemis ki:

Tartessuslar, Fenikeliler, Kartacalilar, Romalilar, Vizigotlar, Endülüs Emevileri ve Ispanyollar. Romalilar 600 yil Müslümanlar ise 550 yil yönetmis. Onca farkli uygarlik kültür Sevilla’da silinmez izler birakmis güzelligine güzellik katmis.

Sevilla sehrinde dünyanin dört bir yanindan gelen binlerce ögrenci bu tarihi antik kentte Ispanyolca ögrenmekte ve tarihte yolculuk yapmaktadir.

  • Enforex

  • Don Quijote

Sevilla Sehrinden Manzaralar

Cadiz

Ispanya’nin Farkli Bölgelerindeki Ispanyolca Dil Okullari