Sevilla Şehri İspanyolca Dil Okulu

28 Mart’ta paskalya başlayınca Sevilla tam bir masal şehrine dönüşür. Binlerce çiçekle süslü dev Hz. İsa Hz. Meryem figürleri Ku Klux Klan kıyafetliler geçer caddelerden. Sekiz gün boyunca unutulmaz bir şölen yaşanır. Caddelerindeki portakal limon ağaçları çiçeklenir tüm kenti başdöndürücü güzelikte bir koku kaplar.

"Endülüs beyaz bir güvercin Sevilla o güvercinin gerdanlığındaki en pırıltılı inci" demiş 11. yüzyılda Kurtuba’lı (Cordoba) bilge şair düşünür İbn-i Hazm. Mitolojik kahraman Herkül’ün MÖ 6’ıncı yüzyılda kurduğu iddia edilen şehre Romalıların Betis Endülüs Emevilerinin Vadi i Kebir adını verdikleri Guadalquivir Irmağı hayat veriyor. İber Yarımadası’nın en bereketli topraklarıyla bu güzelim şehir kimleri cezbetmemiş ki:

Tartessuslar, Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar, Vizigotlar, Endülüs Emevileri ve İspanyollar. Romalılar 600 yıl Müslümanlar ise 550 yıl yönetmiş. Onca farklı uygarlık kültür Sevilla’da silinmez izler bırakmış güzelliğine güzellik katmış.

Sevilla şehrinde dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenci bu tarihi antik kentte İspanyolca öğrenmekte ve tarihte yolculuk yapmaktadır.

  • Enforex

  • Don Quijote

Sevilla Şehrinden Manzaralar

Cadiz

İspanya’nın Farklı Bölgelerindeki İspanyolca Dil Okulları