Neden İspanyolca?

İspanyolca’ya duyulan ilgi, Avrupa Birliği’nde İngilizce’den sonra en çok konuşulan dil olması nedeniyle her geçen gün katlanarak artmaktadır. İstatistiklere göre, 2020 yılına erişildiğinde 100 Amerikalıdan 40’ının anadilinin İspanyolca olacağı ön görülmektedir. Bu nedenle İspanyolca’nın dünya da en çok konuşulan ikinci dil olma özelliği vardır.

Son yıllarda oldukça rağbet gören İspanyolca, Almanya’dan Japonya’ya kadar çok sayıda ülkedeki okullarda zorunlu seçmeli ders seviyesinde okutulmaktadır. İspanyolca’ya bu denli bir ilgi olduğundan şirketler işe alımlarda İngilizce ile birlikte İspanyolca’da bilen adaylar arasından seçim yapmaktadırlar.

ispanya-las-ramblas

İspanyolca öncelikle Amerika olmak üzere, dünyanın çeşitli bölgelerinde ikinci resmi yazışma dili statüsüne girdikten sonra, ticari ilişkilerde de yaygın kullanımı olan ortak bir ticari dil halini almıştır.

Türkiye’ de diğer gelişmekte olan ülkeler gibi, ticari bağlantılarında İngilizce ile birlikte İspanyolca’yı kullanmaya başlamış, böylece kısa bir sürede ticaretin birçok alanında İspanyolca hakim bir pozisyona yükselmiştir

KİMLER İSPANYOLCA ÖĞRENMELİ ?

İspanyolca, günümüzde özellikle dış ticaret alanında çalışanların, yabancı ülkelerle iş ilişkisi olan mühendislerin, işadamlarının, sürekli iş seyahatlerine çıkan üst düzey yetkililer ve kişisel gelişimde dil bilme gereksiminin farkında olan bireylerin en çok ilgi gösterdiği yabancı dildir.

Türkiye pazarında söz söyleme iddiasındaki çoğu uluslararası şirket, İspanyolca bilen personel aramaktadır. Günümüzdeki iş ortamında İspanyolca’ya hakim olan kişiler, işe alım ve yerleşme süreçlerinde bir adım daha öne çıkarak, bu şirketler tarfından tercih edilmektedir.

İSPANYOLCA KONUŞAN ÜLKELER

İspanyolca’nın anadil olduğu veya yoğun olarak bu dili konuşan ülkeler: İspanya, ABD, Arjantin, Küba, Meksika, Nikaragua, Panama, Peru, Porto Riko, Şili, Uruguay, Venezuela, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Bolivya, Ekvator, El Salvador, Honduras, Kolombiya, Ekvator Ginesi, Filipinler, Guantemala, Koksa Rika,...

İSPANYA’ DA İSPANYOLCA DİL EĞİTİMİ

DDM İspanyolca dil eğitimini İspanya’da almak isteyen kişilerinde yanında nasıl mı? Dünya Dilleri Merkezi, İspanya’nın önde gelen İspanyolca dil okulları ile partner olarak hizmet sunmaktadır.

2003 yılından bugüne bir çok öğrencisini İspanyada dil eğitimine gönderen DDM, İspanyolca diline hakim olarak ülkesine dönen öğrenciler yetiştirmenin güven ve itibarı ile yoluna devam etmektedir. Dünya Dilleri Merkezi İspanyolca dilinde olduğu gibi diğer farklı dil ve kültürleri daha yakından tanımaları açısından öğrencilerine yurtdışı eğitim hizmeti sunmaktadır.